Fındık fiyatları yerinde durmuyor. Geriye doğru bir seyir izleyen fiyatlar Üreticilerin umudunu kırıyor. Fındık fiyatlarının düşmesiyle bir araya gelen sektör yetkilileri, 9.75 Lira’nın kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, “Serbest piyasada 9,75 liraya kadar düşen fındık fiyatını yarın yapacağımız geniş kapsamlı toplantıda değerlendirip hazırlayacağımız raporu ilgili makamlara sunacağız.” dedi.

Soydan, hafta içi serbest piyasada fındık fiyatının 9,75 liraya kadar  düştüğünü anımsatarak, bu fiyatın kesinlikle kabul edilir olmadığını söyledi.
Fındık fiyatının düşmesi nedeniyle toplantı yapma kararı aldıklarını  belirten Soydan, “Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu başkanlığında  gerçekleşecek toplantı Altınordu Ziraat Odası’nda yapılacak. Saat 13.00’te  yapılması planlanan toplantıya fındık sektörü temsilcilerinin yanı sıra ilin  milletvekilleri de davet edildi.” diye konuştu.

Soydan, toplantının ana gündeminin düşen fındık fiyatları olacağını  vurgulayarak, “Bu toplantının üreticilerimiz adına hayırlar getirmesini temenni  ediyoruz. Toplantıda alacağımız kararları ve yol haritasını bir raporda  toplayacağız. Daha sonra bu raporu ilgili makamlara sunacağız.” ifadelerini  kullandı.

Fındık üreticilerini temsil etmek ve haklarını kollamak amacıyla  bulundukları makamlara getirildiklerinin altını çizen Soydan, “Artık üretici  bizden müjdeli haberler bekliyor. Biz de kendilerine müjdeli haber vermek için  elimizden geleni yapıyoruz. Temennimiz fındık fiyatları arzu edildiği gibi 14-15  lira seviyelerine çıkar. Çünkü üreticinin dayanacak gücü kalmamıştır. Üretici bir  çıkış yolu aramaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Soydan, toplantının sonucunu kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine  ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz