Üreticilere müjde! AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, fındık üreticilerine verilecek Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemelerinin bugün başlayacağını bildirdi.3 nisanda ödenmesi planlanan fındıkta alan bazlı gelir destek ödemelerinin bugün itibariyle üreticilerin hesaplarına yatırılacağı bildirildi. İlk gün TC kimlik numarasının sonu ‘0’ olan üreticilerin hesaplarına paraları yatırılacak.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, üreticilerin piyasa şartlarında mağdur olmamaları için hükümet tarafından 8 yıldır uygulanan destek ödemelerinin bu yıl bugün itibariyle üreticilerin hesabına yatırılmaya başlanacağını belirtti.

Ödemelerin belirli bir plan dahilinde T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılacağını kaydeden Öztürk, “Buna göre kimlik numarasının son harfi 0-2 olanlar bugün, 4-6 olanlar 7 Nisan ve 8 olanlar ise 14 Nisan tarihinde, bankamatik kartı bulunan çiftçilerimiz bankamatiklerden, diğer çiftçilerimiz ise cüzdanlarıyla beraber banka şubesine başvurarak ödemelerini alabilecekler.” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz