AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisinin fındık alım süresi 30 Nisan 2021’e kadar uzatması hakkında yazılı açıklamada bulundu. Açıklamasında, fiyatların düşmesini engelleyeceğini dile getirdi.

Öztürk’ün yazılı açıklamasında, TMO’nun 31 Aralık’ta sona erecek 2020 ürünü alım tarihinin, 30 Nisan 2021’e kadar uzatılmasına yönelik kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını bildirdi. 

Öztürk, fındık üreticilerinin her daim yanında olduklarını aktardı.

Öztürk, “TMO’nun alım süresinin uzatılması, fiyatların aşağı düşmesini engelleyecektir. Fındık üreticisine her zaman destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bu kararın alınmasında verdikleri desteklerden dolayı Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli’ye ve Toprak Mahsulleri Ofisi ekibine teşekkür ediyorum. Üreticilerimize ve bölge insanımıza hayırlı olsun” şeklinde açıklamada bulundu.

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal durumla ilgili, “Üreticilerimize hayırlı olsun. Biz TMO olarak bu kararın alınmasından memnuniyet duyuyoruz. Faaliyet alanımızdaki diğer ürünlerde olduğu gibi fındıkta da üreticimizin her zaman yanında olduk. Fındık üretimi yapılan Karadeniz Bölgesinde yaygın bir taşra teşkilatı yapımız var. Hâlihazırda alımlarımıza devam ediyordu. Alım noktalarımız bu kararla 30 Nisan 2021 tarihine kadar açık olacak. Ben bu kararın fındık üreticimize, Karadeniz Bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde açıklamada bulunmuştu. 

Güncel fiyatlar için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz