Eski Başbakan Yardımcısı AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kandıra İlçesi’ndeki köyleri  teker teker ziyaret ederek, vatandaşları dinledi.

Ziyareti kapsamında Topluca, Sinanlıbilalı, Bozburun, Esentepe, Özbey, Duraklı ve Kurtyeri köylerinde vatandaşların taleplerini dinleyen Fikri Işık, özellikle sulama ile alakalı DSİ bölge müdürünü arayarak köylere yakın göletten su kanalı yapılması için çalışma yapılmasını istedi. Kahvehane ve çay bahçelerinde vatandaşlarla birlikte çay yudumlayarak sohbet eden Işık, köylülerin fındık fiyatlarıyla alakalı arz ve talepleri için de biraz daha sabretmelerini ve yakın zamanda fiyatların açıklanacağını belirtti.

Gece köy ziyaretlerini gerçekleştiren Fikri Işık ertesi gün sabahta İzmit Sanayi Sitesi Kooperatif binasını ziyaret ederek başkan Muzaffer Gülfidan ve yönetim kurulundan esnaflarla birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonrası sanayi sitesinde hizmet veren esnafı da ziyaret eden Fikri Işık, esnafla sohbetinin ardından çalışanlara hayırlı ve bol kazançlar dileklerini iletti.

Bugüne kadar köy, ilçe ve şehir merkezi demeden vatandaşlarla bir araya geldiğini belirten Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, bundan sonra da ziyaretlerine devam edeceğini, vatandaşlarla birlik içerisinde olacağını kaydetti.

3 YORUMLAR

  1. Sayın vekiller fındık fiyatı açıklamayın gerek yok fındığın yüzde 85 gitti birde findikcinin çolugu çocuğu borcu yok bi eli yağda bi el balda neden para etsin fındık fındık para ederse ayıp olur zaten gübresi filizi toplaması patozu 14 tl ye ta kabul ediyor 12 den satılırsa 2 tl zar eder buda bise de yil findikci alıştı zarara rahat olun sayın vekiller yalnız sunu da bilmek lazım yerel secimlerde sakin küsmeyin findikciya

  2. Aynen bu saatten sonra köylünün elinden toplanan pazara inen fındk tefecinin fındığı olmustur artık onamı fiyat vereceksiniz köyüyle resmen dalga geçiyor bu hökümet yok böyle bir anlayış

  3. Hani bizim orada bir soz vardir. Bayram gectikten sonra kinayi bilmem nereye yakin derler. Halk mecburiyetten findigini uc kurusa satti. Okullusu var . Gurbetcisi var. Sizin keyfiniz gelecekte findikla ilgileneceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz