Önümüzdeki sezon fındıkta yapılacak müdahaleyi dile getiren AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Fındık fiyatlarının üreticileri memnun etmediğini belirterek bu konuda, 13 Nisan’da Ordu’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı’nın da gerekli hassasiyeti göstereceğini ifade etti. Referandum kampanyası kapsamında Ünye’de temaslarda bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, bir üreticinin fındığı sorması üzerine, “Neden 16 lirayken satmadınız” şeklinde cevap verdi.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak 16 Nisan’da yapılacak Referandum öncesi bir dizi ziyaretler yapmak ve vatandaşlarla buluşmak için Ünye’ye geldi. Çanak Ünye gezisinde vatandaşlar tarafından sık sık yolu kesilerek, bölgenin en önemli geçim kaynağı olan fındık ile alakalı tepkilerini dile getirdiler.

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak kendisine bu konuda şikayette bulunan vatandaşlarla girdiği diyalog kameralara yansıdı. Çanak, yaptığı açıklamada fındık için önümüzdeki sezonun tehlike sinyali verdiğini belirterek şöyle konuştu.

Vekil Çanak “Fındık 15-16 TL olduğunda satan sattı satmayan bekletti. 9. Ayda fındık 13 TL’ydi, ama yine kimse bu fiyatı beğenmedi. Bu sene fındık rekoltesi 800 Bin Ton bekleniyor. Bu da fındığın 5-6 TL’ye düşeceği anlamına geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Nisan’da Ordu’ya geliyor ve olayın ehemmiyetini biliyor. Bir aksilik olmaz yeni sezonda fındığa müdahale edileceğiz” dedi.

1 Yorum

  1. 15-16 lira iken niye mi satmadık Tarım bakanına istinaden satmadık ama iletişim bilgilerini bulsaydım kendisine mail gönderecektim size güvendik 14 liradan satmadık günden güne düştü 10 liradan sattım aradaki 4 lira farkı tarım bakanlığından isteyecektim araştırdım e- mail veya tlf bulamadım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz