Tarımsal destekleme için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurusu yapmak için son gün 30 Haziran. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmayan üreticiler tarım desteklemelerinden faydalanamıyor. Bu açıdan bu konu çok önemli.

Üreticilerin aldığı alan bazlı gelir desteği, mazot ve gübre desteği, vb. herhangi bir destekleme fonundan yararlanılabilmesi için Çiftçi Kayıt Sistemine bağlı olmaları gerekmektedir.

Üreticilerin öncelikle başvuru yapıp yapmadıklarını ilçe müdürlüklerinden öğrenmeleri gerekmektedir.  2017 üretim yılı başvurularını yapmayan üreticilerimizin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kaydı yaptırmak veya mevcut kaydı güncellemek üzere birinci aşamada, Çiftçi Kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı oldukları İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzden 2017 üretim yılı için Çiftçi Kayıt Formlarını almak suretiyle Ziraat Odalarına giderek üretim yılına ilişkin Çiftçi Belgesi almaları, daha sonra ise İlçe Müdürlüklerimizden aldıkları formları, beyan ettikleri tarım arazilerinin bulunduğu mahalle muhtar ve azalarına onaylatıp, ilçe Müdürlüklerimize makbuz karşılığı teslim ederek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz