Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 38’incisi Muhtarlar toplantısına katılan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Fındık ile ilgili dosya verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Fındık ikramında bulunarak fındık ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı dosyayı veren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu; “Cumhurbaşkanımıza hem ikramda bulunduk, hem de fındık ile ilgili bir dosyayı kendisine sunduk” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA FINDIK RAPORU VERDİK”

Başkan Selami Akarsu, Cumhurbaşkanı ile ilgili diyaloglarını şu cümlelerle anlattı; “Sayın Cumhurbaşkanımıza öncelikle güzel ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Buradan kendisine götürmüş oluğumuz fındık hediyemizi kabul etti. Kendisiyle sohbet etme imkanı buldum. Bizi dinledi, kendisine burada daha önce de bakanlarımıza sunduğumuz “Fındıkta Çözüm Önerileri” başlıklı hazırlamış olduğumuz çok daha geniş kapsamlı bir rapor sunduk. Baktı ve inceleyeceğini, Devlet olarak her zaman üreticilerin yanında olduklarını ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Bu bizi çok mutlu etti”dedi.

“SERBEST PİYASANIN İŞLEVİNİ YİTİRDİĞİNİ SÖYLEDİK”

Cumhurbaşkanına Fındıkta Serbest Piyasanın işlevini yitirdiğini de söylediklerini belirten Başkan Selami Akarsu; “Sayın Cumhurbaşkanımıza Fındıkta Serbest Piyasanın işlevini yitirdiğini, devletin mutlaka müdahale alımlarına devam etmesi gerektiğini söyledim. Serbet Piyasada Fındıkta iki ay önce başlayan düşüş, TMO’nun devreye girmesiyle birlikte durağan bir döneme geçtiğini yeni sezonda da iyi bir fiyat ile devletin fındık piyasasında varlığını sürdürmesini söyledim. İnşallah umutluyuz. Sayın Cumhurbaşkanımız Ordululara çiftçilerimize selam gönderdi. Üreticinin alın terini üç beş, alivreciye yedirmeyeceklerini belirtti” dedi.

Kaynak:Altınordu Ziraat Odası

2 YORUMLAR

  1. Bu fındık işi dalavereci alaverecilerin bir taşla iki kuş vurma hesabı yüzünden yerlerde sürünüyor
    1. Taş: Üreticiyi panikletip elindeki ıkına sıkına beklettiği fındığı bedavaya kapatmak
    2. Taş : Hükümeti Karadeniz halkı nezdinde zora sokmak.
    Referandum öncesi hükümetin TMO yu devreye sokacağını duyurması o an için durumu kurtardı. Fakat açıklanan fiatın beklenenden düşük olması nedeniyle bu oyunculara yeniden ellerini oğuşturma fırsatı verdi. Yeni sezon da hükümet düşük bir fiat açıklarsa “yandı gülüm keten helva.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz