Twitter’de yaptığı paylaşımlara gündem olan Bisimit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatlarına müdahale edin çağrısına rağmen müdahale edilmemesini referandumda ‘hayır’ çıkması için bilinçli yapıldığını iddia etti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’de bundan önce yaptığı birçok paylaşımla gündem oluşturan Bisimit, 16 Nisan’da yapılacak ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin oylanacağı referandum öncesinde şok iddialarda bulundu.

Hükümetin ve bürokrasinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı başkanlık referandumunda yalnız bıraktığını, şu ana dek olanlar bunu gösterdiğini iddia eden Bisimit, buna örnek olarak hükümet ve bürokrasinin yaptığı yada yapmadıklarını sıraladı.

Bisimit’in sıraladığı maddeler arasında üreticiden tüketiciye ulaşana dek oluşan büyük fiyat farkına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün itibariyle 9 buçuk liraya düşen fındık fiyatları konusunda Tarım Bakanı’na müdahale edin diye seslenmesi de yer alıyor.

Bisimit yaptığı paylaşımda, “Başkomutan @RT_Erdogan ‘ın uyarılarına rağmen Tarım Bakanlığı’nın sebze ve meyve fiyatlarına müdahale etmemesi ne anlama geliyor?” şeklinde soru soruyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çiftçime sesleniyorum. 1 yıl önceden gelip tarlanı satın alanlar konusunda dikkatli olun. Gıda ve Tarım Bakanlığımız tedbirini alması lazım. Planlarımızı buna göre yapacağız. Başbakanlığım döneminde fındıkta bu tür oyunlar oynadılar. Ona da alaverici derler. Fındığı depolara yığıp, parasını önceden ödeyenler vardı. Bunlar vatandaşa peşin para verip fındığı alırdı. O zaman arkadaşlara söyledim; bu iş bir yere gidiyor. Gelin devlet olarak depolar kurup, fındığı biz alalım, parasını vatandaşa biz verelim, hiç olmazsa vatandaş sömürülmesin. Vatandaş nedense bazı şeyler o anda aklına yatmıyor mu, ne oluyordu, gene alavericiye gidiyordu. Bu konuda bizim hassas olmamız lazım” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz