Cumhurbaşkanı’nın Fındık Konusundaki Talimatı Havada Kaldı

Google News

Fındık fiyatları’nın düşmesi Cumhurbaşkanı’nın Fındık konusundaki talimatını akla getirdi. Yaptığı açıklamada fındıkta üretici’nin alaverecilerin elinden kurtarılması yönünde talimat veren Cumhurbaşkanı, Tarım Bakanlığı’nın bu konuda tedbir alması gerektiğini de vurgulamıştı. Ancak Lisanslı depo için çalışmaların başlamasına rağmen fiyatlar 10 Lira’nın altına düştü. Mevcut durum çeşitli soruları akla getiriyor. Yetkililerin bu konuda bir sonuca varıp bilgilendirme yapacağı düşünülüyor.

Twitter’de yaptığı paylaşımlara gündem olan Bisimit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatlarına müdahale edin çağrısına rağmen müdahale edilmemesini referandumda ‘hayır’ çıkması için bilinçli yapıldığını iddia etti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’de bundan önce yaptığı birçok paylaşımla gündem oluşturan Bisimit, 16 Nisan’da yapılacak ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin oylanacağı referandum öncesinde şok iddialarda bulundu.

Hükümetin ve bürokrasinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı başkanlık referandumunda yalnız bıraktığını, şu ana dek olanlar bunu gösterdiğini iddia eden Bisimit, buna örnek olarak hükümet ve bürokrasinin yaptığı ya da yapmadıklarını sıraladı.

Bisimit’in sıraladığı maddeler arasında üreticiden tüketiciye ulaşana dek oluşan büyük fiyat farkına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün itibariyle 9 buçuk liraya düşen fındık fiyatları konusunda Tarım Bakanı’na müdahale edin diye seslenmesi de yer alıyor.

Bisimit yaptığı paylaşımda, “Başkomutan @RT_Erdogan ‘ın uyarılarına rağmen Tarım Bakanlığı’nın sebze ve meyve fiyatlarına müdahale etmemesi ne anlama geliyor?” şeklinde soru soruyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çiftçime sesleniyorum. 1 yıl önceden gelip tarlanı satın alanlar konusunda dikkatli olun. Gıda ve Tarım Bakanlığımız tedbirini alması lazım. Planlarımızı buna göre yapacağız. Başbakanlığım döneminde fındıkta bu tür oyunlar oynadılar. Ona da alavereci derler. Fındığı depolara yığıp, parasını önceden ödeyenler vardı. Bunlar vatandaşa peşin para verip fındığı alırdı. O zaman arkadaşlara söyledim; bu iş bir yere gidiyor. Gelin devlet olarak depolar kurup, fındığı biz alalım, parasını vatandaşa biz verelim, hiç olmazsa vatandaş sömürülmesin. Vatandaş nedense bazı şeyler o anda aklına yatmıyor mu, ne oluyordu, gene alavericiye gidiyordu. Bu konuda bizim hassas olmamız lazım” demişti.

En Son Haberler

TMO Alım Süresini Uzattı Ancak Fiyatlar Aynı Kaldı

Serbest piyasada adeta donan fındık fiyatlarına tepki olarak Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, Facebook üzerinden “Gırıp Gavurup Yiyoruz” isimli bir sayfa kurdu. Sayfa...

Fındık Raporu Yayınlandı

Ulusal Strateji Merkezi Tarım Komisyonu tarafından hazırlanan fındıkta yaşanan sorunların raporda ele aldı. USMER, ''Fındık Yetiştiriciliğinde Sorunlar ve Çözüm Önerileri'' raporu yayınlandı.

Fındık Bahçelerini Don Bitirdi!

Son zamanlarda iklim standartlarına uygun olmayan hava koşullarının yaşanması sonrası nisan ayında yüksek kesimlerde kar yağışı yaşandı. Çarşamba Ziraat Odası Yönetim Kurulu...

Fındık Baronları Fiyat Oyunu Peşinde

Trabzon Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar, fındıkta bir kesimin rekolte üzerinden fiyatla oynadığını dile getirdi. Trabzon Ortahisar Ziraat...

Fındıktaki Hasar Fiyatı Etkileyecek!

Veyisoğlu Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Sahibi Halit Veyisoğlu, fındıkta arz-talebin dengeli gittiğini aktardı. Dolayısıyla fındık fiyatının 21,5-22,5 TL bandında girmesini beklediklerini...

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Habersiz Kalma - Şimdi Kaydol