Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından iki yıl önce başlatılan “İyi Tarım Uygulaması” projesi kapsamında projeye başvuran Perşembe’li üreticilerin depoları incelendi. En önemli yönü çevre dostu olan bu projede gerekli şartları taşıyan üreticilere dekar başına 50 lira destek verilecek. 

Tarım danışmanları, projeye başvuru yapan üreticilerin depolarını inceledi. İncelemeler sonucunda kurala uyan fındık üreticilerine dekar başına 50 lira destek ödemesi verilecek.

“Bahçeyle alakalı her şey kontrol ediliyor”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, “İyi tarım uygulamalarında üreticinin bahçesine attığı ilaçların kabından, kullandığı maskesine kadar arazi üzerinde kullandığı her şeyin yer aldığı depolar inceleniyor.” Dedi.

“Çevre dostu bir proje”

Bu projeyle ilaç atıklarının dereleri kirletmesinin önüne geçiliyor diyen Soydan, “Çevreci bir proje. Bu projeye kayıtlı üreticiler bir yıl boyunca takip ediliyor. Depo incelemelerinde ve fındık bahçeleri kontrolünde standardı yakalarsa dekar başına 50 lira destek alıyor.” diyerek projenin Perşembe’nin birçok mahallesinde uygulandığını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz