Ordu Ziraat Odası eski Başkanı Onur Şahin, bu sezonun son 9 yılın en bereketli sezonu olduğunu söyledi. Bu bereketi üretici ve bölge yararına çevirmekse ancak devletin piyasada olmasıyla mümkündür.  Şahin, “Burda Ordu Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza da büyük iş düşüyor. Ben yeni valimizin fındık konusunda fark yaratmasını bekliyorum.” dedi.Ordu Ziraat Odası eski Başkanı Onur Şahin, bu yılın fındıkta son 9 yılın en bereketli sezonu olacağını belirterek, “Bu nedenle Devlet piyasada olmalıdır. Eğer olmazsa piyasada dramatik fiyatlar oluşur.” Dedi.

Son 9 yılın en bereketli sezonu bu yıl olacak diyen Başkan Şahin, “Millet sanki fazlalığı özür gibi görüyor. Üreticinin ana görevi üretmektir. Bahçesine bakmış, gübresini atmış, temizliğini yapmış, mevsimsel şartlarda düzgün gitmiş ve üreticinin istediği iyi bir ürün oluşmuştur. Bu kötü bir durum değil aksine berekettir.” Diye konuştu.

“Bereketi üreticinin lehine çevirmeliyiz”

Başkan Şahin, “Önemli olan bu bereketli sezonu üreticinin ve bölgenin lehine nasıl çevirebiliriz bunun yol haritasını belirlemeliyiz. Bunun için TMO, devlet eliyle devrede olmalı. Eğer olmazsa piyasa dramatik rakamlarla karşı karşıaya kalır. Yani üreticinin bu fiyatlara bahçeye bile girmeye değmez diyeceği rakamlar oluşur.” Diyerek belirsizliklerin biran önce ortadan kaldırılması gerektiğini açıkladı.

“Tartışmaları bırakıp üreticiye baksınlar”

Bölge milletvekillerimiz bakan danışmanıyla, spor kulübüyle birbirlerine salvo atmayı bırakarak önceliğimiz olan fındık konusunda adımlar atması gerektiğini de ifade eden Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu bereketli sezonu ilimize nasıl yarar sağlarızı tartışsınlar. 15 Temmuz nöbeti ne kadar önemliyse fındığa sahip çıkmakta o kadar önemlidir. Burda Ordu Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza da büyük iş düşüyor. Ben yeni valimizin fındık konusunda fark yaratmasını bekliyorum.”

1 Yorum

  1. Bu adamdaki tip tipik bir feto tipi bu adami takip adiyorum butun aciklamalari fiyati dusurmeye yonelik veya o yonde algi yaratma pesinde yuru git lan kimsin sen lavuk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz