Trabzon Atatürk Alanı’nda büyük katılımın olduğu miting öncesinde partililere seslenen AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, “Sandığa giderek mutlaka oyumuzu kullanalım” çağrısı yaptı. Haydar Revi, millet ittifakını da eleştirerek “Biz onları çok da dert etmiyoruz. Bizim derdimiz Trabzon’umuza, bölgemize, ülkemize hizmet etmek” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da kısa bir konuşma yaparak katılanlara teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak söz alarak, “Trabzon spor şehri, kültür şehri. Karadeniz’in incisi inşallah 24 Haziran’da yeni bir destan yazacak. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyoruz diyecek. İnanıyoruz ki Trabzon 24 Haziran’da muhteşem bir çıkış yapacak. Hep beraber 24 Haziran’da emperyalistlere bu millete kimse diz çöktüremez, bayrağı indiremez, Trabzon buna izin vermez diyecek” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, miting öncesi hitap ederek vatandaşlara şöyle seslendi: ”Trabzon yine coşmuş durumdasınız, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Türkiye’yi yönetmek önemlidir. Önemli bir coğrafyadayız. Süreçlerde milletin değerlerini öne çıkartan bunları asla tartışmayan bir siyasi pratiğimiz var. Bakın bir tek millet diyoruz. Bugün 81 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı etnik kökeni, felsefi düşüncesi ne olursa olsun hiçbir ayrımcılık yapmadan biz bir milletiz.  Popülizm bizim siyaset tarzımız olmadı, yapabileceklerimiz söyledik ve icra ettik. Biz gerçekçi bir politika izliyoruz. Tüm dünya bizi izliyor. Avrupa’yı sekteye uğratmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kaybetmesini bekliyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Kesinlikle fantezi yapma lüksümüz yok. Seçim günü sandığa gidecek, 2 oyu birlikte kullanacağız. Güçlü hükümet ve mecliste yasaları yapmak suretiyle daha işlevsel ve güçlü şekilde mahiyetini devam ettirecek.”

Konuşmaların ardından konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’un tüm ilçe ve mahallelerindeki vatandaşlara selamlarını iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaları şöyle oldu:

“Bizim dermanımız Trabzon’dur, Karadeniz’dir, Türkiye’dir. Buradan Trabzon’un tüm ilçelerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Mübarek Ramazan’ı şerifin son 2 günündeyiz. Cuma günü de inşallah bayrama hasıl olacağız. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum. Trabzonlu adamın hasını iyi bilir. Trabzonlu siyasetçinin hasını da iyi bilir. Kim bu ülkeye hizmet etmiş, kim lafla oyalıyor Trabzonlu çok iyi bilir. Trabzon’u seçimden seçime hatırlayanları da omuz omuza yürüyenleri de iyi bilir.

ÜRETİCİLERİ MAĞDUR ETMEYECEK ÇÖZÜM BULACAĞIZ

Trabzon’a toplam 1,7 katrilyon liralık tarımsal destek verdik, bay Kemal çiftçi aç diyor. Lan 1,7 katrilyondan bahsediyoruz. Bu yıl fındık nasıl ne durumdayız? Verim iyi mi? Fındıkla ilgili bazı sıkıntıların olduğundan arkadaşlarım haberdar etti. Üreticileri mağdur etmeyecek bir çözümü de seçimin ardında bulacağız.

74 bin Trabzonlu kardeşimizi İŞKUR’la iş sahibi yaptık. Trabzon’a bir Teknokent ve araştırma geliştirme merkezi kurduk. Pazar kapıda 26 dönümlük alanda toplantı konferans salonu kurs atölye aşeviyle şehrimize büyük bir külliye kazandırılıyor. Burası en kısa sürede bitirilip hizmete girecek yatırım adası ve endüstri bölgesiyle Türkiye’nin ilk deniz dolgulu sanayi alanını oluşturuyoruz. 7 bin kişiye istihdam sağlanacak ve inşallah bölgenin ilanını bu yıl içinde gerçekleştiriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz