Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındık fiyatları ile ilgili “Bunun düzeleceğine inanıyorum. İnsanlar rahat olsun. Bizim verdiğimiz söz, sözdür. Hiç kimse aceleye falan gelmesin, telaşa kapılmasın. Biz ne fiyat vermişsek TMO onu alacak, ben bu sözü veriyorum” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındık fiyatlarına ilişkin, “Bunun düzeleceğine inanıyorum. İnsanlar rahat olsun. Bizim verdiğimiz söz, sözdür. Hiç kimse aceleye falan gelmesin, telaşa kapılmasın. Biz ne fiyat vermişsek TMO onu alacak, ben bu sözü veriyorum.” dedi.

Fakıbaba, Giresun’da Türkiye’nin ilk fındık borsasının açılışına katılmak üzere geldiği Ordu-Giresun Havalimanı’nda gazetecilerin fındık fiyatlarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Fındık fiyatının serbest piyasada 8,25 liradan işlem gördüğünün anımsatılması üzerine Fakıbaba, “Bunun düzeleceğine inanıyorum. İnsanlar rahat olsun. Bizim verdiğimiz söz, sözdür. Hiç kimse aceleye falan gelmesin, telaşa kapılmasın. Biz ne fiyat vermişsek TMO onu alacak, ben bu sözü veriyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Fakıbaba, TMO’nun fiyatlarında değişiklik olup olmayacağı yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“TMO vermiş olduğu sözün üzerindedir. Üreticiler beklesin, ben neticeyi alacağımıza inanıyorum. Biz fındık alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Rahat olsunlar. Rekoltenin yüksek olduğunu Allah da biliyor, ben de biliyorum, üreticiler de biliyor. Biz üreticilerin yanındayız. Çiftçimizi zarar ettirmeyeceğiz. Telaşa gerek yok. Biz telaş etmiyoruz, çiftçi kardeşlerimiz de telaş etmesinler.”

Bakan Fakıbaba, daha sonra Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile fındık borsasının açılış törenine katılmak üzere Giresun’a hareket etti.

7 YORUMLAR

  1. Yapılan yorumlara katkım olsun diye bende bir şeyler yazmak istedim bende fındık üreticisiyim hemda sessiz çoğunluktanım yani sesi çikmayanlardanım inşaallah duyarlarda bizi daha fazla yormazlar bu milletin nasıl bir millet olduğunu geçmişteki adı sanı unutulmuşlar arasına sokar hepinize sevgilerimi saygılarımı sunarım sessiz vatandaş

  2. Bu bakan ne içmiş acaba ? Bekleyin diyor. Neyi beklicez ? Fiyat açıklamadın mı ? Istediğim zaman satarım fındığı kime ne. Bukadar düzenbaz olunmaz. İşleri sadece halkı kandırmak

  3. BİZ HÜKUMETİMİZİN VE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ HÜKUMETİMİZ BİZİM YANIMIZDAMI YOKSA BİZİ SÖMÜRTMENİNMİ YANINDA SAYIN BAKANIMIZ SABREDİN DİYOR SAYIN BAKANIM VE DİĞER SAYGI DEĞER YETKİLİLERİM SABIR KALMADI ANCAK ELİMİZDE KALA KALA…KALDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz