2002 yılından itibaren fındık mamülleri ihracatında birinci sırada yer alan Oltan Gıda, Ferrero Fındık olarak ihracat liderliğine devam ediyor. 2016 yılının ihracat rekortmeni olarak görülen Ferrero Fındık başarı plaketini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’den aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İhracat Şampiyonları ödül töreninde, Fındık ve Mamulleri Sektöründe 2016 yılının ihracat rekortmeni olarak Ferrero Fındık başarı plaketini aldı.

Her sektörde en fazla ihracat yapan ilk 10 firmanın ödüllendirildiği törende ilk sıradaki Ferrero Fındık’ın ödülünü Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu’na Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi verdi. Ödül töreninde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de bulundu.

Fındık ve Mamulleri Sektöründeki ihracat sıralamasında 2002 yılından itibaren Oltan Gıda ilk sırada yer almıştı. Oltan Gıda’yı 2014 yılında satın alan Ferrero firması, bu yılın Nisan ayında ismini Ferrero Fındık olarak değiştirmişti.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz