27 Şubat tarihinde Ferrero Fındık CEO’su Marco Gonçalves Trabzonda bulunan Fındık Fabrikası’na yaptığı ziyaret sırasında Ferrero’nun Türkiye’deki iş geliştirme stratejileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Gonçalves, Türkiye’ye uzun vadeli güvenlerini bir kez daha vurgulayarak “Türkiye’ye uzun vadeli güvenimizi bir kez daha vurgulamak isterim. Ferrero Fındık, 2019 yılı içerisinde 150 milyon TL’lik bir yatırım hedefi koydu. Bu yatırımlar Ferrero Değerli Tarım Programı’yla fındık üreticilerine yönelik eğitim ve teknik destekler ile üretim ve lojistik tesislerimizde devam eden büyüme ve geliştirme çalışmalarını kapsıyor” diye konuştu.

Fındık pazarındaki son gelişmelerle ilişkin açıklamalarda bulunan Gonçalves, 2018-2019 fındık sezonunun kalite ve miktar açısından verimli bir sezon olduğunu söyledi. Ferrero’nun ise gereksinimlerini bu yıl için karşıladığını söyledi. 2019-2020 sezonun için ise henüz çok erken olmasına rağmen, fındık bahçelerindeki mevcut durum çok iyi olduğunu belirtti.

Gonçalves, “Bu dönemde gündemimizde, şu ana kadar ki en yüksek rekoltenin alınması beklenen Şili var. Rekoltenin 30 bin tonu bulması bekleniyor ve kalitenin de en iyi seviyede olması öngörülüyor. Bu durum Şili’nin fındık piyasasındaki yerini önemli bir oyuncu olarak pekiştiriyor” dedi.

Ferrero Fındık’ın Türkiye’deki bir sonraki adımı üzerine açıklamada bulunan Gonçalves, ”Stratejik partnerimiz olarak Türkiye’de de İtalya ve Şili gibi ülkelerde başarısı kanıtlanmış uzun vadeli programları uygulamaya hazırız. Bu programlar prim sistemi ile desteklenmiş ve kalite odaklı üretim yapan fındık üreticilerine öngörü ve stabilite sağlayarak sektörün sürdürülebilirliğini de arttırmaktadır” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz