Türkiye’nin üretimde lider konumunda olduğu fındık, her zaman ve koşulda miktarı az ya da çok alıcısı olan bir tarım ürünü. Fındık dışında her mevsim satışı gerçekleşen başka ürün bulunmamakta. Bu sebeple fındık paraya çevrilme noktasında altından bile daha elverişli. 

Ordu Ticaret Borsası tarafından yayınlanan “Türk Fındığı Markası” yazısında fındığın altından daha değerli bir olduğu ifade edildi.

Fındığın kolayca paraya çevrilebilen bir ürün olduğuna dikkat çekilen yazıda şu ifadelere yer verildi: “Fındık, kolayca paraya çevrilebilme özelliği yüksek bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Yılın hangi zamanı ve günün hangi saati olursa olsun, en küçük partilerden en büyük partilere kadar her an alıcı bulabilen ve hemen paraya çevrilebilen bir üründür.

“Fındıktan başka ürün yok”

Kolayca paraya çevrilebilen özelliği bu kadar yüksek başka bir ürün bulunmadığı gibi bu gün kıymetli madenlerden sayılan altın bile bu özelliğe sahip değildir. Likidite özelliği bakımından “fındık, altından daha kolay paraya çevrilebilen bir emtiadır” denilse hiç de mübalağa edilmiş olunmaz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz