Havaların ısınmasıyla birlikte fındık bahçelerinde sıkça görülen yılanlar, vatandaşları tedirgin ediyor. Yüksek kesimlerde soğuyan hava fındığı tehdit ediyor alçak kesimlerde ısınan havada ise yılanlar üreticileri tehdit ediyor. 
Ordu’nun Fatsa ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte fındık hasadına hazırlık olarak bahçelerde ilaçlama ve yabancı ot temizlemek için çalışma yapan vatandaşlar, 1,5-2 metrelik yılanlarla karşı karşıya kalıyor.
Kılıçlı Mahallesi’nde vatandaşlar tarafından öldürülen yaklaşık 2 metre boyundaki yılan, mahalledeki vatandaşları korkuttu. Mahalle sakinlerinden Halil İbrahim Koç, “Bahçede çalışırken direkt karşıma çıktı. Ben de bir anda korktum ve kendimi korumak için üzerine taş atarak öldürdüm. Bu bahçelerde bu tür yılanlardan çok var. Biraz tedirginiz diyebilirim. Herkesin dikkatli olmasını istiyorum” dedi.

2 YORUMLAR

  1. Zavallı yılanlara bu acımasız düşmanlık neden?Gören taşa sarılıyor.O yılanlar fare köstebek kertenkele dana burnu keseğen gibi zararlıları yiyerek bahçeleri temizler.Dokunmadıkca üstüne basmadıkca insana zarar vermez vazgeçelim bu düşmanlıktan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz