Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, ‘Türkiye Sakatlar Derneği olarak engelliler için fındık toplamak istiyoruz’ diyerek dolandırıcılık yapan insanların artığını söyledi.

Fındık sezonunun açılmasına az bir süre kala Türkiye Sakatlar Derneği’nin ismini kullanarak dolandırıcılık yapan insanların artığını belirten Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, vatandaşları uyardı. Geçen sene de bu tip olayların yaşandığını ve şikayetler aldıklarını söyleyen Hakyemezoğlu, iyi niyetli insanların duygularının sömürüldüğünü dile getirdi.

FINDIK SAHİPLERİNİ UYARDI

Geçmiş yıllarda Türkiye Sakatlar Derneği’nin ismini kullanarak Karadeniz Bölgesi’nde fındık toplamaya giden engelli ve engelsiz vatandaşların sayısının çok fazla olduğunu belirten Hakyemezoğlu, bu konuda çok fazla şikayet telefonu geldiğini aktardı. Hakyemezoğlu, “Türkiye Sakatlar Derneği’nin ismini kullanarak fındık topluyorlar ve elde ettikleri geliri derneğe verdiklerini söylüyorlar. Engellilere tekerlekli sandalye alacağız diyerek, insanların da duygularını sömürmeye çalışıyorlar. Karadeniz Bölgesi’nde fındık sahibi olan üreticilerimize sesleniyorum: Türkiye Sakatlar Derneği’nin ismini kullanarak fındık toplamak istediğini söyleyen insanlara inanmayın, engellilerin adını kullananlara itibar etmeyin” şeklinde konuştu.

Kaynak: Habergazatesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz