Haftayı tek haneden kapatan fındık fiyatı sonrası üretici umudunu kaybetsede aklı Perşembe günü yapılacak mitingde. Üreticiler yapılacak olan mitingde fındık konusuna da bir cevap bekliyor.

En az 15 TL fiyat umuduyla sezona başlayan fakat 9.25 TL fiyatla karşı karşıya kalan fındık üreticisi yeni sezon öncesi umudunu kaybederken, borsada bu hafta Cuma günü fiyatların yükseleceğinden emin.

Perşembe günü Ordu’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı bekleyen fındık üreticisi, bu miting esnasında Erdoğan’dan fındık fiyatı ve piyasası konusunda ciddi açıklamalar olacağını ve bununda fiyatlara olumlu yansıyacağını düşünüyor.

“Üreticileri alaverecilerin eline bırakmayın”

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 19 Şubat 2017’de yağtığı açıklamada, fındık fiyatlarında oynanan oyunları gündeme getirmiş , “Fındık üreticisini alaverecilerin eline bırakmayın” diyerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e seslenmişti.

Yeni sezon için oluşacak fiyattan bile umutsuz olan fındık üreticisinin kulağı Perşembe günü Ordu’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’da olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz