Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, güncel fındık fiyatları hakkında dikkat çeken bir açıklamada yaptı.

Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, güncel fındık fiyatlarına dikkat çeken bir açıklamada yaptı. Ali Feyzi, dolar kurunun TL karşısında kırdığı rekoru vurgulayarak “Doların yükselişi karşısında fındık fiyatlarımız da buna bağlı olarak yükselişe geçmesi gerekirken mahsulümüze sahip çıkalım” şeklinde ifade etti.

Fındık fiyatları 30 TL’nin altında olmamalı şeklinde konuşan Feyzi, fındığa yatırım yapmış olan esnafa seslendi. Feyzi, “Doların yükselişi karşısında 30 TL’nin altında olmaması gereken ürünümüze hep birlikte sahip çıkalım. Asla ihtiyaç haricinde ürünümüzü pazara indirmeyelim. İhraç ürünü olan fındığımızı türlü oyunlarla ucuza almak isteyenlere karşı, gereken dersi verelim” dedi.

Ekrem Civelekoğlu ise fındık fiyatlarında yaşanan fiyat dalgalanmasını suni bir düşme olarak yorumladı. Civelekoğlu, “Fındık fiyatları şu anda 24 lira 50 kuruş ile 25 lira civarında. 15 gün önce 26 liradan fındık alıyorduk. Önümüzdeki günlerde biraz yükseleceğini düşünüyoruz. Üreticiler ilk günden beri 30 liraya yükseleceğini düşünüyorlar ama Mart ayı gibi bu rakama ulaşabilir. Bu aralar okullarında açılması piyasayı etkiledi. Okul masraflarından dolayı üreticiler ellerindeki fındığın bir kısmını sattılar. Pazara fazla fındık gelmiyor ama küçük bir hareketlenme oldu. Yavaş yavaş fındık satışlarının başlayacağını öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

Güncel Fiyatları İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz