Kasım ayının ilk haftasına Giresun kalite fındık 25 TL’den başladı. Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, fındık fiyatları durağan seyrediyor şeklinde açıklamada bulundu.

2020 yılında fındık fiyatları, üretici daha bahçesine hasat için girmeden önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2020 yılı alım fiyatları açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2020 yılı kabuklu fındık alım fiyatları, Giresun kalite kabuklu fındığın kilosu 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TL belirlenmişti. Yeni sezonda fındık rekolte tahmini ise 665 bin ton seviyesinde yapılmıştı. Fiskobirlik, piyasanın verdiği fiyatın 25-50 kuruş yukarısındaki fiyatla alım yapılacağının garantisini vermişti.

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, yeni mahsul fiyatları ağustosta sezona 22 TL’den başladığını belirtti. 26 TL’ye kadar yükseliş gösteren fındık fiyatları, geçtiğimiz günlerde bir miktar düşüş olduğunu ifade etti. Bölük, “Bir süredir serbest piyasada ürün 25 liradan işlem görüyor. Yeni haftaya da bu rakamdan başladı. Şu anda serbest piyasada fiyat sabitlenmiş durumda ve stabil bir seyir izliyor” dedi.

Bölük, üreticilerin mahsulünü pazara tedbirli şekilde indirdiğini aktardı. Serbest piyasada gelecek dönemlerle ilgili ürün fiyatıyla alakalı şimdiden bir yorum yapmanın doğru olmadığını vurguladı. Bölük, piyasayı yakından takip etmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Güncel Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz