Fındık ile ilgili konuşan Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu, TMO’nun piyasa oluşu hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Fındık, bölgemizin ana geçim kaynağıdır. Fiyatların yüksek olması için TMO her zaman piyasada olmalıdır” diyerek sözlerine başladı.

Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu yapmış olduğu açıklamada bulundu. Gürsu, “Fındık 2020 yılında üreticileri her türlü memnun etti. Çok verimli ve güzel bir sezonu geride bıraktık. Rekolte Ordu bölgesinde tespit edilen seviyede oldu” İfadelerini kullandı. Gürsu, üreticiler ve ihracatçılar için güzel bir sezon olduğunu aktardı.

Gürsu, ”Türkiye geneline yayarsak rekolte genelde düşüktür. Avrupa’da fındık ihtiyacı olan firmalar 2020 yılını bitirecek stok yaptılar. TMO fındık alımını halen gerçekleştiriyor. Alım durduğu an fındığın fiyatlarda tehlike edecek bir durum olur. TMO hep piyasada olmalıdır. Üreticilerimizin her zaman arkasındayız ve onların temsilcisi olarak burada görevimizi gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu. Gürsu, üreticisinin yanında olduğunu ve her daim destek içinde olduğunu aktardı.

Güncel fiyatla için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz