Daha önce 2015 yılında Alan bazlı Gelir desteği alamayan 10 bin üreticiye ek ödeme yapıldı. Üreticiler 2015 yılında alan bazlı destekleme alamamıştır. Fakat ek başvuru yaparak bu parayı almaya hak kazandı.

Ordu Ziraat Odaları İl ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi  olan Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, yaptığı açıklamada,  2015 senesinde üretilen fındık için yapılan alan bazlı destek ödemesine 10 bin kişi başvurduğunu açıkladı. Ve ekledi:

“2015 üretim senesi fındık alan bazlı gelir desteğine bazı sebeplerle, süresi içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştiremeyen fındık üreticilerine verilen ek başvuru hakları tamamlandı ve paraları ödendi.” diye ekleyen Soydan, “Bu anlamda destekleme ödemelerinden bazı sebeplerden ötürü yaralanamayan üreticilerimizin mağduriyeti giderilmiş oldu.” dedi.

Üreticilerin sorunlarının giderilmesi açısından TZOB ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinin çok çalıştığını ve gayret gösterdiğini dile getiren Soydan, “Üreticilerimizin bu problemleri gideren başta bölge milletvekilimiz, Sayın Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş’a, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik’e ve tüm hükümet yetkililerine teşekkür ederiz.” diye söyledi.

Ordu’da 2 bin 562 üreticinin yararlanacağını ek başvurudan , bu üreticilere ise yaklaşık 4 milyon lira ödeme yapılacağı bilgisine veren Soydan, “Türkiye genelinde ise yaklaşık 10 bin üreticimizin bu ek başvuru hakkında faydalanması bekleniyor. Bu ödemeyle birlikte yaklaşık 10 milyon liranın da üreticilerimize dağıtılacağını öğrendik. Bu para fındık üreticilerine hiç kuşkusuz rahat bir nefes aldıracaktır.” şeklinde konuştu.

Soydan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hak edişleri Ziraat Bankasındaki hesaplarına aktarılan üreticilerin saat 18.00’den itibaren bu paralarını çekebileceklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz