Fındık Alanlarında Eğitim Seferberliği” programı kapsamında Bartın’da başlatılmış olan teknik personel ve üreticilere eğitim verilmektedir. Bu eğitim Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde görev alan ziraat mühendisleri tarafından verildi.

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisleri Ömür Duyar ve Ali Kemal Gür tarafından, Kurucaşile, merkez ilçe ve Amasra ilçesine bağlı bulunan köylerde düzenlenen fındık yetiştiriciliği eğitimler verildi. Eğitimlerde ilk olarak Bartın Tarım ve Orman Müdürlüğü il ve ilçe müdürlüklerinde görevli teknik personele gelişen yeni teknikler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Amaç Verimliliği Arttırmak

Ziraat Mühendisi Musa Uzun tarafından fındık yetiştirmek üzerine verilen eğitim projesiyle ilgili yapılan açıklamada, “ Proje geçen yıl hayata geçti. Her köyde 3 örnek uygulama bahçesi yaptık. Uygulama bahçesini üreticiler ile birlikte takip ediyoruz.  Bu çalışmaların ne kadar faydalı olup olmadığını değişikliklerin belirlenmesiyle birlikte ileri ki günlerde gerekli toprak tahlillerinin de yapılmasından sonra kendini gösterecektir. Amaç fındıkta verimi ve üretimi artırmak.” dedi.

Fındık Fiyatları İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz