Fındık fiyatlarından şikayetçi bir çiftçinin gıda, tarım ve hayvancılık bakanı ve iktidara eleştiriler dizdiği bir video sosyal medyada hayli ilgi çekti.

Çeşitli haber sitelerinde Sakarya’da çekildiği belirtilen videoda cep telefonuyla bakanlığa seslenen bir çiftçinin isyanı görülüyor. Çiftçi önce Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, “Bak bakalım tarım bakanı, öyle yayılıp koltuğa fiyat açıklamaya benziyor mu bu iş? Gel topla bakalım bu yağmurun altında, sat sekiz liraya” diye sesleniyor.

Çiftçi, Türkiye’de çiftçiliğin bitirildiğinden yakınırken, “Kapatıp da evi bağı bahçeyi, 1400 liraya hamallık mı yapayım İstanbul’da. Köprüyü İstanbul’a yaptınız, yolları İstanbul’a yaptınız. Her şeyi büyük şehirlere yaptınız, bize ne yaptınız ya? Ne yaptınız kapatalım mı köyleri? Yığılalım mı 1400 liraya şehirlere? Bunu mu istiyorsunuz” diye sitem ediyor.

Çiftçi, mesajını “O 2019 gelecek. Hani biz size oy verdik. Başkan oldunuz ya. O başkan değişir. Ben sana söyleyeyim. Hadi hayırlı işler” diye noktalıyor.

Videonun tamamı şöyle:


Fındık üreticisinin isyanı: O 2019 gelecek paylaşan: gazeteport

1 Yorum

  1. Findik yok var olsada sevinemedik Allah perisan etsin finfikla ilgilenmeyen bakana kabahat Tyyib te kkoglu aksam konuşsa sabah Tayyib cevap veriyor bizi duyan yok Sayin Tayyib sana oy veren şerefsizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz