Fındıkta bir dünya markası olan ülkemizde iç tüketim yeterli boyutlara bir türlü gelemedi. İç piyasada yeterli talebin oluşmaması ile fındık tamamen dış tüketime bağlı kaldı. Bu yüzden arz talep dengesi bozulan fındıkta ne üreticiler ne de tüketiciler mutlu olabildi.

Sorunu gören girişimciler hem üreticiyi hem tüketiciyi mutlu edecek bir adım attı ve Fındık TV Market’i açtı. Fındık üreticisi olan girişimciler üreticiden aldıkları ürünleri makul fiyatlarda tüketiciye sunarak iç piyasadaki fındık tüketimini arttırmayı hedefliyorlar. Üstelik açılış kampanyası ile %50’e varan indirimlerle kampanyalar yapılıyor. Şirket market.findiktv.com adresi üzerinden siparişlerini alıyor. İnternet üzerinden yapılan siparişler 2-3 gün içerisinde tüketiciye ulaştırılıyor. Üstelik tüketiciler kargo ücreti dahi ödemiyor.

Fındık TV Market’de fındık ile ilgili bütün ürünlerin olacağını bildiren girişimciler bir süper market gibi çalışacaklarını söylediler. Piyasada bulunan bütün fındık markalarının burada olacağını ve herkese hitap eden üretici-tüketici dostu bir firma olacaklarını bildirdiler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz