FİSKOBİRLİK tarafından TARSİM kapsamında yaptırılan, ‘Bitkisel Ürün Sigortası’ hakkında yazılı bir açıklama yayınlandı. Bu açıklamada, üreticilerin gelir kaybına uğramanın önüne geçilebilmesi için mutlaka Tarım Sigortası yaptırması gerektiği ifade edildi.

2 Kasım 2020 tarihi itibariyle FİSKOBİRLİK Sigorta ve Aracılık hizmetleri vasıtasıyla yaptırılabilen, ‘Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortası’ içerisinde yer alan fındık ürünü sigortası başvuruları başladı. Başvuru işlemleri mart ayına kadar devam edecek.

Bu sigorta kapsamında, bölgede yer alan üretim alanlarında değişen iklim koşullarının sebep olabileceği dolu, don, fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, sel ve su baskını gibi risklerin verebileceği gelir kaybı önlenebilir hale gelecek. Böylelikle fındık üreticisinin gelir kaybına uğramasının önüne geçilecek. Üreticiler tarafından yaptırılacak olan ‘Bitkisel Ürün Sigortaları’ poliçesinde yazılı primin %50’si Devlet tarafından karşılanacak. Don olayı teminatında ise primin 2/3’ü devlet tarafından yatırılacak.

Güncel Fındık Fiyatları için Tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz