Fındık Yerinde Sayıyorken Mazot ve Gübre Fiyatları Artıyor

Google News

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, referandum çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen Ziraat Odası ziyaretinde AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’i topa tuttu. Sert tepkiyle karşılaşan Keskin, 15 yıllık Ak Parti hükümeti süresince çiftçinin, fındık üreticisinin yükseltildiği refah seviyesini hatırlattı. 

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu ile birlikte referandum çalışmaları kapsamında Ziraat Odasına ziyaret gerçekleştirdi. Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, AK Parti’nin seçimden seçime ziyaret gerçekleştirdiğini ifade ederek tepkisini dile getirdi.

AK Parti İl Teşkilatı referandum gezileri kapsamında Düzce Ziraat Odası’nı ziyaret etti. AK Partililer Ziraat Odası’nda beklemedikleri bir tepki ile karşılaştılar. Düzce Ziraat Odası Başkanı, kendilerinin seçimden seçime ziyaret edildiğini dile getirerek “Seçimden seçime gelip, verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz. 26 bin üyesi olan bir sivil toplum kuruluşunu, iktidar partisi olarak seçimden seçime ziyaret ettiğinizi hatırlatmak isterim. Seçim öncesi gelen vekillerimiz odamıza karşı sözlerini tutmadıklarını da bilmelerini isteriz. Düzce Ziraat Odası 26 bin üyesi olan, 21 meclis üyesi, 7 yönetim kurulundan, 120 köy delegesinden oluşmaktadır. Odamızın kendine ait hizmet binası, ilaç satış reyonu, misafirhanesi, toplantı salonu, 18 bin 105 metrekare uygulama bahçesi, 2 adet ziraat mühendisi, 1 ziraat teknisyeni, 2 personel, 1 stajyer ve 1 çalışan elemanıyla çiftçilerimize hizmet vermeye çalışmaktayız” dedi.

“Olumsuz gelişmeler de göz ardı edilmemeli”

Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: “Son yıllarda tarımda iyi projeler olmakla beraber olumsuz gelişmeler de göz ardı edilmemeli. Örneğin tüm Karadeniz Bölgesi’ni ilgilendiren bir fındık sorunumuz sizlerinde malumu olduğu gibi çiftçilerimizi rahatsız etmektedir. Yine 7-8 yıldır mısır fiyatlarının yerinde saymasına rağmen, mazot, gübre, tohum fiyatlarının çok yüksek olması, çiftçinin para kazanamaması köyü terk etmesine sebep olduğu gibi tarımla uğraşanların yaş ortalamasının 55’in üzerinde olmamasını tetiklemektedir.”

“Oy aldığınız seçmenin yüzde 80’i bizim üyemiz”

Konuralp’teki Kasaba Pirinci’nin tohum temini konusunda çiftçilerin ihtiyaçları olduğunu İl Başkanı Keskin’e iletirken durumun aciliyetini belirten Öztürk, referanduma işaret etmeyi de ihmal etmedi. Öztürk, “AK Parti olarak yüzde 80’in üzerinde oy aldığınız seçmenin bizim üyelerimiz olduğunu hatırlatır, çiftçilerimize karşı daha samimi davranmanızı rica ederim.” dedi.

“Ben de köylü çocuğuyum”

“Ben de köylü çocuğuyum” diyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, çiftçinin, üreticinin halinden anladıklarını bunu da 15 yıldır iktidarda olan AK Partinin yaptığı hizmetlere bakılması ile anlaşılacağını belirtti. Mustafa Kemal Atatürk’ün “köylü milletin efendisidir” sözünü hatırlatan Keskin, insanların köylüye ve toprağa ihtiyacı olduğunu belirtti.

Öte yandan FETÖ terör örgütü üyesi firmaların fındık üreticisini mağdur edilmesi ve sorunun çözüme kavuşturulması istenirken Keskin, “Devlet FETÖ terör örgütü firmaların mallarını satarak üreticinin paralarını ödeyecek” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin Ziraat Odası üyelerinin sorunlarının ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. Keskin, “ Türkiye’nin prangalarından kurtulması için başlatılan bu mücadelenin Abdülhamit Han zamanında başladı, Atatürk’ün Cumhuriyet’i armağan etmesinden sonra bugünlere kadar gelindi.  Avrupa, bizim güçlenmemizi istemiyor. Gezi olaylarından, 17-25 Aralık son olarak da 15 Temmuz darbesi ile ülkemizi eski günlere döndürmek istediler ancak bu millet buna izin vermedi. 16 Nisandan sonra da daha hızlı bir ivme ile kalkınıp güçleneceğiz” ifadelerinde bulundu.

En Son Haberler

TMO Alım Süresini Uzattı Ancak Fiyatlar Aynı Kaldı

Serbest piyasada adeta donan fındık fiyatlarına tepki olarak Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, Facebook üzerinden “Gırıp Gavurup Yiyoruz” isimli bir sayfa kurdu. Sayfa...

Fındık Raporu Yayınlandı

Ulusal Strateji Merkezi Tarım Komisyonu tarafından hazırlanan fındıkta yaşanan sorunların raporda ele aldı. USMER, ''Fındık Yetiştiriciliğinde Sorunlar ve Çözüm Önerileri'' raporu yayınlandı.

Fındık Bahçelerini Don Bitirdi!

Son zamanlarda iklim standartlarına uygun olmayan hava koşullarının yaşanması sonrası nisan ayında yüksek kesimlerde kar yağışı yaşandı. Çarşamba Ziraat Odası Yönetim Kurulu...

Fındık Baronları Fiyat Oyunu Peşinde

Trabzon Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar, fındıkta bir kesimin rekolte üzerinden fiyatla oynadığını dile getirdi. Trabzon Ortahisar Ziraat...

Fındıktaki Hasar Fiyatı Etkileyecek!

Veyisoğlu Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Sahibi Halit Veyisoğlu, fındıkta arz-talebin dengeli gittiğini aktardı. Dolayısıyla fındık fiyatının 21,5-22,5 TL bandında girmesini beklediklerini...

İlgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Habersiz Kalma - Şimdi Kaydol