FİSKOBİRLİK, geçen yıl aldığı fındığın iki katını bu sene alarak çok ciddi bir büyüme gösterdi. Aynı zamanda FİSKOBİRLİK ödemelerini zamanında yaptığı için üreticinin güvenini kazandı.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, sezon sonu ile birlikte FİSKOBİRLİK’in ciddi bir şekilde büyüdüğünü dile getirdi.

Bayraktar, fındık sezonunun açıldığı 1 Eylül tarihinden itibaren 12 bin ton fındık alarak hedefledikleri rakamın üzerine çıktıklarını bildirdi. Ayrıca Bayraktar, “Fındık getiren her üreticiye ödemelerimizi peşin yapmamız bunda çok etkili oldu. Bizi tercih eden üreticiler hiçbir sorun yaşamıyor. FiSKOBİRLİK artık sorunlarını büyük ölçüde aştı. Kara günler geride kaldı.” dedi.

Bayraktar artık sezonun bitmek üzere olduğunu hatırlatarak,“Bu sezon, FİSKOBİRLİK’in şirketleriyle birlikte büyüdüğü bir sezon oldu ancak aynı şeyi üreticilerimiz açısından söylememiz mümkün değil. Fiyat dalgalanmaları üreticilerimizi biraz olsun üzdü. İstikrarsız fiyat politikası üreticilerimizin beklentilerini karşılamadı ancak biz FİSKOBİRLİK olarak yeni yatırımlarımıza devam ettik. İnşallah bu yatırımlarımızla daha büyüyen bir FİSKOBİRLİK görecek herkes.” dedi

FİSKOBİRLİK’in 2006 yılından kalan borçlarının ise 500-600 bin liraya kadar düştüğünü bildiren Bayraktar şu şekilde konuştu; “Biz göreve geldiğimizde kurumun borcu 150 milyon liraydı. Biz bu borcu 500-600 bin liraya kadar düşürmeyi başardık. Bu borcu da ödemek istiyoruz ancak alacaklıları FİSKOBİRLİK’i mahkemeye verdiği için bu sürecin tamamlanmasını bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz