Fındık fiyatlarının inip çıkması engellenecek diyen Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü, bu konuda başta Lisanslı depoculuk olmak üzere gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, fındık üreticisinin fiyat sıkıntısını engellemek için çalışmaların sürdüğünü belirterek “Fındığı daha toplarken fiyatını bileceksiniz” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü, Akçakoca’da düzenlenen mitinge katıldı. Bakan Özlü, 16 Nisan tarihinde düzenlenecek olan referandumda, Türkiye’nin daha hızlı büyümesi ve daha hızlı ilerlemesi için ‘evet’ oyu kullanılması gerektiğini anlattı.

“FİYATLARIN İNİP ÇIKMASI ENGELLENECEK”

Mitingde fındık üreticilerinin sıkıntılarının sorulması üzerine Bakan Özlü, “Fındık konusu Sadece Akçakoca değil, bütün Türkiye’nin, Karadeniz’in konusudur. Fındık konusunda Tarım Bakanlığımızın çalışmaları doğrultusunda lisanslı depoculuk uygulamasına geçilecek. Tarım Bakanımız fiyatların bir çıkması ve bir inmesi konusunda tüm çalışmaları yapıyor. Bu Fiyatların inip çıkması engellenecektir. Fındık sezonu başladığında üretici fındığın kaç para olduğunu aşağı yukarı tahmin edecek duruma gelecektir. Tarım Bakanımız ve Maliye Bakanımız bu konuda çalışıyorlar. Fındıkta belirsizlik olmayacak bunun tedbirlerini alıyoruz ve sizleri mağdur etmeyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz