Fındık fiyatlarının son günlerde yükselişe geçtiği bir dönemde Giresun Ticaret Borsası Başkan Vekili Hamza Bölük fiyatlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Pazarda fındık fiyatının 17 TL’yi gördüğünü belirten Bölük, “Bu tamamen arz talep dengesine bağlı bir durum” dedi.

Giresun’da serbest piyasada fındığın 17 liradan alıcı bulmaya başladı.

Giresun Ticaret Borsası Başkan Vekili Hamza Bölük pazara giren ürünün azalması ve talebin artmasından kaynaklı olarak fındık fiyatının bir süredir yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi. 

Önümüzdeki günlerde ürün fiyatıyla ilgili bir tahminde bulunmanın doğru olmayacağını söyleyen Bölük, “Bugün pazarda fiyat 17 lirayı gördü. Bu tamamen arz talep dengesine bağlı bir durum. Piyasaya ürün inişi olmadığı için fiyat yukarıya doğru yükseliş eğiliminde.” diye belirtti. 


Yeni hasat dönemine daha 5-6 ay süre olduğunu için piyasada fındık ihtiyacı ciddi oranda artacağını belirten Bölük, böyle bir süreçte TMO depolarındaki ürünün çok daha değerli hale geldiğini ifade etti. 

Bölük, Ofisin, elindeki fındıkla ilgili nasıl bir yol izleyeceğinin şu anda belli olmadığını, süreci yakından takip ettiklerini söyledi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz