Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, referandum öncesi fındıkta yaşanan bu düşüşlere ve sahipsizliğe tepki gösterdi. Fındıkçının derdine kulak verilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, fındıkla ilgili herhangi bir adım atılmadığı taktirde hayır oyu verecek üreticilerin varlığını dile getirdi.

8 milyon fındık üreticisi mağdur ediliyor diyen Başkan Yılmaz, “Hükûmet yetkilileri fındığa sahip çıkarak üreticiyi rahatlatmalıdır. Referandum için ilçelere gittiğimizde de vatandaşlarımız fındık fiyatlarına tepki gösteriyor.” Dedi.

“Referandumla parti seçimi karıştırılmamalı”

Başkan Yılmaz, “Fındıkla ilgili bir açıklama olmazsa insanlar hayır oyu vereceğini söylüyorlar. 16 Nisan’dan sonra kafalarının karışmaması için Hükûmetin 8 milyon üreticinin sesine kulak vermesi gerekiyor.” diye konuştu.

“Genel Başkanımız fındık için görüşecek”

16 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerin parti seçimi olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “Üreticilerimiz 16 Nisan tarihinden sonraki ilk seçimde fındığa sahip çıkmayanlara cevap vermelidir. Bu bir referandumdur. Ayrıca, bizde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye fındıkla ilgili gerekenleri söyledik. Bu konuyu Cumhurbaşkanı ve Başbakana iletecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz