FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Entegre Fındık İşleme Tesisleri’nde incelemede bulundu. İhracatın ve üretimin her geçen yıl arttığını söyledi.

Lütfi Bayraktar, Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin üretmiş olduğu ezme ve çikolata gibi nihai ürünlerin birçok ülkeye ihraç edildiğini açıkladı.

Bayraktar, “Birliğe bağlı Entegre Fındık İşleme Tesislerinde üretilen fındıklı ürünler, Amerika, İngiltere, Kanada, İtalya, Japonya, Çin, Avusturya, Almanya, Suudi Arabistan, Filistin, Katar, Azerbaycan ve Bosna Hersek’in de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkede tüketiciye sunuldu. Entegre Fındık İşleme Tesislerinde üretilen nihai ürünlerin ihracatına önem veriyoruz. İhracatta ciddi mesafeler alıyoruz. İngiltere ve İtalya’ya ihracat rakamlarımız yükseldi. Bunda çalışanlarımızın büyük emeği var. Bizde İtalya ve İngiltere’ye yapılan ihracatın yüklemesi sebebi ile üretim tesisimizi ziyaret ettik. Dünyada da bundan sonra 3-5 yıl içerisinde muhtemelen şekerli ürünler listesinde çok üst düzeye gelebiliriz” şeklinde dile getirdi.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Coğrafi tescil işaretine sahip olan Giresun tombul, sivri ve kalınkara fındık çeşitlerinin tescil belgesini de paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz