Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Genel Kurulu toplanarak seçimi gerçekleştirdi. Giresun’da yapılan Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığı’nı Sabir Sabır yaptı.

Genel Kurul’a Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Konseyi Başkanı Sebahattin Arslantürk katılım gösterdi. Karadeniz İhracatçıları Birliği (KİB) Genel Sekreterliği toplantı salonunda yapılan genel kurula Edip Sevinç tek aday olarak katıldı. Bu durumda yeniden seçilen Edip Sevinç konuşma yaparak, “Tarım ürünleri içinde fındık ihracatının payının yüzde 10 civarında bulunuyor. Bu duruma dikkat çekmek isterim ki, hedefimiz fındık ihracatçısının elindeki tüm fındığı satacak konuma gelmesidir.” şeklinde konuştu.

Edip Sevinç’in yeniden Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Başkanı olarak seçilmesinden sonra yönetim kurulunun açıklanması ile Ferrero’nun yönetimde olduğu görüldü. Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) İtalyanların elinde kalmaya devam ettiği durumu ile ilgili yorumlar yapıldı.

2014 yılı itibari ile Oltan Gıda’nın tamamını satın alarak ismini Ferrero Fındık olarak değiştiren Ferrero’da yönetim kurulu üyesi oldu. Genel Kurul sonrası yapılan açıklamada asil üyeler; Ferrero Fındık İthalat ve İhracat, Gürsoy Tarımsal Ürünleri, Durak Fındık Sanayi, Sabıroğlu Fındık Ticaret ve Sanayi, Yavuz Gıda Sanayi, Poyraz Poyraz Fındık Entegre, Arslantürk Tarım Ürünleri, Özyılmaz Fındık Ticaret Sanayi, Şenocak Gıda Fındık Entegre, Çebi Fındık Entegre Sanayi şeklinde açıklandı. Yedek üyeler ise; Aysan Dış Ticaret, Karimex Gıda Sanayi, Dost Fındık Gıda, Çelebioğlu Gıda, Ilgıt Gıda Sanayi, Doğancan Fındık, Karadere Tarım Ürünleri, Noor Fındık Sanayi, Yürür Gıda, Bayram Otomotiv olurken Denetleme Kurulu Asil Üyeleri; Altaş Yağ Su ve Tarım Ürünleri, Alturna Makine Tarım Gıda Sanayi, Yılmaz Fındık Entegre Sanayi ve yedek üyeleri; Kümbetli Tarım Ürünleri, Özkaya Gıda, Kurtsan Tarım Ürünleri olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz