Bu hafta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanması beklenen rekolte açıklanmayacak. Rekolte tespit çalışmalarının Ordu ve Giresun’da bitmesi zihinlerde rekolte saha çalışmalarının tamamen bittiği düşüncesini oluşturdu ancak henüz tamamlanmış değil. Yetkililer tarafından son 3 ilin kaldığı söyleniyor. Rekolte sayımına dair yapılan açıklamalar yalnızca birer tahmindir ve gerçeği yansıtmamaktadır. Rekolte Bakanlık tarafından sayım işlemleri bittiğinde açıklanacaktır. Geçen hafta tamamen bittiği söylenen rekolte komisyonu çalışmasının bitmediği ve üç ilde daha arazide çalışma yapıldığı ifade edilerek, rekolte çalışmalarının hemen açıklanmayacağı belirtildi.

Geçen hafta Ordu ve Giresun illerinde yapılan rekolte çalışmasının bitmesiyle birlikte çalışmaların tamamen bittiği açıklanmış ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in bu hafta içerisinde Türkiye rekoltesini açıklayacağı söylenmişti. Bu söylentiler yalanlanarak hala arazide çalışma yapıldığı açıklandı.

Son üç il kaldı…

Alına bilgilere göre, şuan üç ilde daha rekolte tespit komisyon üyeleri tarafından rekolte çalışması yapılıyor. Bu çalışmalarda bittiğinde bütün tespit rakamları toplanarak dosya halinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e iletilecek. Bu nedenle bu işlemin en az bir hafta daha sürmesi bekleniyor.

Kaynak:Ordu Hayat

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz