Başbakan yardımcısı Prof. Numan Kurtulmuş fındık ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu ve Giresun’da yapılan mitinglerde fındık konusunda açıklama yapmamasını anlatan Kurtulmuş, ilerleyen zamanlarda bu konuyu çözeceklerini söyledi.

Kurtulmuş’un açıklamaları şu şekilde; “Bir çok yerde vatandaşlarımız fındık ile ilgili soruları soruyorlar. Tabi ki dünkü mitingde Sayın Cumhurbaşkanımızın fındık ile ilgili bir konuyu gündeme getirmesi doğru olmazdı. Biliyorsunuz fındıkta serbest piyasa koşullarına göre hareket ediyoruz. Bakın Mart ayının ortasından itibaren Fındıkta alan bazlı destekler ödendi. Zannediyorum şu an bütün vatandaşlarımız, üreticilerimiz alan bazlı desteklerini aldılar. Hayırlı uğurlu olsun diliyoruz. Bu, vatandaşlarımızın ana sütü kadar helal olan bir durumdur.

Fındıkta bir takım spekülasyonlar olduğunu çok ciddi bir şekilde görüyor ve yakinen takip ediyoruz. Hele hele referandum ortamını fırsat bilen bazı tekelci fırsatçıların vatandaşımızın fındığının üzerinden  oyun oynamasına asla ama asla müsade etmeyeceğiz. Bunu inşallah 16 nisandan sonra göreceksiniz. Gerekirse devlet her türlü destekleme alımlarını yaparak, gerekirse rekabet kuruluna bu meseleyi intikal ettirerek tekelci anlayışa nasıl olsa başka bir rakibimiz yok diyerek fındık fiyatlarının öldürülmesine müsade etmeyeceğiz. İnşallah bu konuyu referandumun arkasında çözeceğiz. Zaten şimdiye kadar tarım bakanımızla bu konuyu gündeme getiriyoruz.”

Fındık Fiyatları için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz