Fındık üreticisi yeni sezon fındık hasadına başlamak üzereyken fındık fiyatlarının üreticiye güzel bir gelecek vaat etmiyor. Geçtiğimiz dönemlerde fındık politikaları fiyatları adil bir konuma getiremedi. Bunun üzerine Tarım bakanı olan Faruk Çelik görevinden alınarak yerine Eşref Fakıbaba getirildi. Ordu Millet vekili olan Numan Kurtulmuş Yeni Tarım bakanı Fakıbaba’yı değerlendirdi. Ve Fındık sorununu ele aldı.

Ordu Valiliğini ziyarette fındık sorununu ele alan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yeni Tarım bakanı Eşref Fakıbaba’nın fındık sorunundan haberdar olduğunu dile getirdi. Ayrıca sektördeki tekelleşmelerin önüne geçeceklerini bildirdi.

İşte Numan Kurtulmuş’un açıklamaları:

Ordu’da olup da fındık hakkında konuşmamak olmaz. Bir önceki Tarım bakanımız Faruk Çelik gibi Sayın Eşref Fakıbaba kardeşimiz de tarım konularına fevkalade vakıf ve fındık konusundaki hassasiyetleri bilen bir arkadaşımızdır. Dün konuştuk. Bu konuda bizler görüşlerimizi dile getireceğiz. Fındık konusunda ne gerekiyorsa, vatandaşımızı  mağdur etmeden, Türkiye ekonomisine en iyi şekilde katkı sağlayacak biçimde, tekelleşmelerin önüne geçerek bir politika izlenecektir. Bununla ilgili çalışmaları Yeni bakanımız sürdürüyor. Bitirdiği noktada bunu kamuoyu ile paylaşacaktır.

2 YORUMLAR

  1. İlla fındığı tarladan kapıya getirip yakalimmi.bundan senelere önce Rize’de milletin çayı toplayıp yollara döküp derelere dokup.biraktilar yani bu milleti bu duruma niye gelsinki fındık şuan karşılıksız senet gibi bişe çalış çalış 1 sene bekle ya doğal afet vurur olmaz yada olur para etmez.sahip çıkın vekiller bu millet size nasıl sahip çıkıyor sizde çıkın yoksa bu işin vebalinj ideyemezsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz