TMO yeni sezonda piyasada mı değil mi? Üreticilerin güvence olarak gördükleri TMO’nun yeni sezonda piyasada olup olmayacağı henüz kesinleşmiş değil. TMO alım yapmasaydı fındık 5 lira seviyelerine düşer diyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TMO’nun düzenleme alımı yaptığını ancak üreticileri de kötü niyetli durumlara maruz bırakmayacaklarını dile getirdi.

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “TMO, düzenleme alımı yaptığını gösterdi. Mecbur kalındığında da böyle alımlar yapılabileceği ortadadır.” dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, fındık ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, 24 Nisan’da fındık alımı yapan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin  (TMO) gelecek sezonda sürdürüp sürdürmeyeceğine ilişkin de şunları aktardı: “Baştan beri söylediğimiz gibi, 3-5 tekelciye Karadeniz halkını mahkûm etmeyiz. Kötü niyetli tavırlara karşı da seyirci kalmayız. TMO’nun fındık alımı önemli bir karardır. Bu açıdan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Hükümet olarak o alımı yapmasaydık bugün korkarım ki fındık fiyatları 5 lira seviyelerine düşmüş olurdu.”

TMO’nun devreye girmesindeki asıl nedenlerden birinin de gelecek sezonun fiyatlarıyla ilgili olduğunu dile getiren Kurtulmuş, “TMO, düzenleme alımı yaptığını gösterdi. Mecbur kalındığında da böyle alımlar yapılabileceği ortadadır.” diye konuştu.

1 Yorum

  1. Üretici can cekişiyor Fındıkda görünen Hastalıklarla mı fiyatlarla mı uğraşalım Allah Aşkına ,karadeniz Halkı Herzaman Hükümeti Desteklemiştir. bunu Görelim lütfen.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz