Ordu’da fındık kilogramının serbest piyasadaki fiyatını Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, 23 TL’den işlem gördüğünü söyledi.

Yeni yılın ilk haftasında Soydan, 50 randımanlı fındık fiyatının 23 TL’den başladığını belirtti. Fındığın geçen haftalarda Ordu serbest piyasasında 22 ile 22,5 TL’den işlem gördüğünü ifade etti. Soydan, fiyatta az miktarda da olsa artış yaşandığını söyledi. Soydan, üreticilerin büyük kısmının fındığını elinde bulundurduğunu dile getirdi. Üreticilerin yeni yılla beraber fiyatlarda yükseliş beklediğini aktardı. Fiyatlarda yaşanan durağanlığın kısa sürmesini temenni ettiklerini Soydan sözlerine ekledi.

Üretici Ürününe Sahip Çıkıyor

Giresun serbest piyasasında bir kilogram fındık 23,50 TL’den işlem görüyor. Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, Ağustos 2020’de yeni mahsul fındığın kilogramının sezona 22 TL’den başladığını ifade etti. Bölük, Pazarda sezon içerisinde rakamın 26 TL’ye kadar yükseldiğini belirtti. Bölük, son haftalarda ise 23,50 TL’ye kadar düştüğünü ve bu fiyatta sabitlendiğini ifade etti.  Serbest piyasada bir kilogram fındığın yeni yıla 23,50 liradan başladığını kaydeden Bölük, çiftçilerin bu sezon ürünlerine sahip çıktığını sözlerine ekledi. Bölük, üreticinin mahsulünü pazara ihtiyaçları ölçüsünde indirdiğini ifade etti.

Güncel fiyatlar için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz