Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Fındık üretiminde neden tarım planlaması yok? Bu soruyu kimseye zarar vermeyecek biçimde kısa ve uzun vadeli planlarla inşallah çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Sarıgül, partisinin Ordu İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında il binasında ilk basın açıklaması yaptı. Atatürk ilkelerini savunan, Cumhuriyetin değerlerini geliştirip güçlendiren, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı, laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, alın teri ve emeği her zaman koruyan, “hudut ve bayrak birliği” diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin en demokratik partisi olduklarını belirten Sarıgül, Ordu’ya, Karadeniz’e oy toplamaya değil, büyüklerinin hayır duasını almaya, sevgi ve güveni tazelemeye geldiklerini açıklamasında yer verdi.

Sarıgül, fındığın Ordu ve Giresun için önemine değindi. Songül, “Fındıkta neden tarım planlaması yok? Bu soruyu kimseye zarar vermeyecek biçimde kısa ve uzun vadeli planlarla inşallah çözeceğiz. Fındıkta iktidar olmaz, fındıkta muhalefet olmaz. Bugünden itibaren Türkiye Değişim Partisi diyor ki ‘Fındık ulusal konudur, ey siyaset adamları fındıktan elinizi çekin, bizim hakkımızı verin” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Sarıgül, İl Başkanı İlhan Kaya’ya il teşkilatını kurmak üzere görevlendirme belgesini takdim etti.

Güncel fındık fiyatları için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz