TMO’nun açıkladığı fiyatı gören tüccarlar piyasada fiyatı daha da aşağıya çekiyor. 7,50 Liraya kadar düşük fiyatla satış gerçekleşen fındıkta üretici isyan ediyor. Üreticiler de her fırsatta tepkilerini gösteriyorlar.

Türkiye’de temel gelir kaynakları arasında yer alan fındığa verilen 9.5 TL taban fiyat geçen yılın gerisinde kaldı. Taban fiyatının altında yani 7.5 TL’den fındığını satan üreticiler isyan etti.

Üretici Referandum Sonuçlarını Hatırlattı

Giresun ve Ordu dışında Trabzon’un ilçelerinde randımana göre alım yapan tüccarlar 7.5 TL’den fındık alımı yaparken, üretici ve meclis üyesi arasındaki imalı tartışma gündeme bomba gibi düştü. Trabzon’un Arsin ilçesinde ikamet eden bir üretici sosyal medya hesabı Facebook’tan fındık hasadının fotoğrafını paylaştı. Üretici fotoğrafta referandum sonuçlarını yazarak fındık fiyatının alımının 7.5 TL olduğu ifade etti.

Bunun üzerine vatandaşlar üreticiye destek çıkarken, Arsin Belediyesi Meclis Üyesi Bekir Şahin’in yaptığı yorum dikkatlerden kaçmadı. Şahin üreticiye, “Mekke’den selamlar Zeynel hocam sağlığın iyimi maaşın iyi mi?” şeklinde cevap vermesi tepki uyandırdı. Meclis üyesi Şahin’in bu yorumu neden yaptığı merak konusu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz