Fındık üretilen çoğu yerde hasat başladı. Hatta bazı kesimlerde fındık piyasaya da girdi. Ordu ilimizin Fatsa ilçesinde yeni sezonun ilk fındığı bir tüccar tarafından alındı.

Yeni sezonun ilk pazara inen fındığı 50 randıman olduğu görüldü ve kilosu 9,50 TL’den alındı. Fatsa Ticaret Borsası’na üye olan Tüccar Murat Öğrenmiş, Fatsa bölgesinde fındık alan ilk tüccar oldu.

Fındık hasadının devam ettiği bu günlerde üreticiler yavaş yavaş kuruttuğu fındıklarını pazarlara indirmeye başlarken yılın ilk fındığını 142 kilo aldığını belirten Tüccar Murat Öğrenmiş, “Fiyat belirlenene kadar müşterimin fındığını 9,5 TL’den aldım. Eğer fiyat fazla olursa müşterime üstü parasını ödeyeceğim. Biz vatandaşlara kendi fındığını kendi toplamalarını öneriyoruz ki paraları kendilerine kalsın. Üreticilerin bu konuda çok hassas olması gerekiyor” dedi.

Murat Öğrenmiş, “Tüm üreticilerimize bereketli hasatlar diliyorum. Havalar böyle iyi giderse yirmi gün içinde fındık mahsulü biter ve üreticiler fındığını piyasaya indirir. İlk fındık Bağlarca Mahallesi’nden geldi” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz