Sakarya’nın Kocaali ilçesinde, Kestanepınarı ve Koğukpelit köyleri başta olmak üzere, ilçedeki bazı fındık üreticileri TMO’nun açıkladığı fındık fiyatını protesto ediyor. Çiftçiler 10 tl fındık fiyatına tepki için Ak Parti üyeliğinden toplu olarak istifa etmeye hazırlanıyor.

KARAR ALDILAR

Köyün ileri gelen bir aile ferdinin belirttiğine göre Bakanlıktan açıklanan rakamı beğenmeyen ve az bulan fındık üreticileri üyesi bulundukları Ak Partiden istifa etme kararı aldı.

“BU BİR EYLEM VE TEPKİDİR”

“Bu bir eylemdir, tepkidir” diyen üreticiler, “Tüm Karadenizli üreticilerimize sesleniyoruz, çiftçisi ile alay eden yönetim istemiyoruz, tek umudumuz bakanlar kurulu kararıydı. TMO’dan gelecek karardı. Bir kez daha hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bittik, tükendik. Biz tükenirken birilerini zevki sefa içerisinde yaşatıyoruz. Tek istediğimiz ekonomik adalettir. Eğer bu da yoksa bizim için AKP de yoktur” dediler.

KÖY KAHVESİNDE TOPLANDILAR

Köy kahvesinde toplanan, durum değerlendirmesi yaparak kararlarını açıklayan ve istifaya hazırlanan bazı üreticilerin  adları şöyle:

Yaşar Tenkoglu, Hakan Zurnacı, Salih Tabağı, Osman Din, Oktay Aygın, Yakup Şişman, Şerif Şişman, Ali Kav, Salih Tavacı ve Samet Durmuş…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz