Üreticiler TMO’dan gelecek habere kenetlenmiş durumda. Bütün üretici birlikleri TMO’nun piyasada olmasını istiyor. Yapacağı açıklama dört gözle bekleniyor.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, TMO’nun yeni sezonun ilk iki ayında müdahale alımları yapmayacağı iddialarına yönelik, “TMO üretici için bir kurtuluş yolu oldu. Yeni sezonda müdahale edip etmeyeceklerini erkenden açıklamalıdır.” dedi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, , Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) yeni sezonun ilk iki ayında müdahale alımları yapmayacağı iddiaları ile ilgili ançıklamalarda bulundu. Arslan Soydan, fındık üreticilerinin TMO’nun devreye girmesiyle rahatladığını belirterek, “TMO’nun devreye girerek müdahale alımı yapması üreticilerimizin kurtuluşu olmuştur. Sezon başından bu yana üreticilerimiz fındık fiyatları karşısında ezilmiş ve emeğinin karşılığını alamamıştı. TMO ile birlikte bir nebzede olsa üreticilerimiz hak ettiği fiyatlardan fındıklarını sattı. Bu üreticilerimizi sevindirdi. Biz TMO’nun yeni sezonda da piyasada olmasını istiyoruz. Bu konu ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni sezon öncesinde TMO piyasada olup olmayacağını açıklamalıdır.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz