Fındık üreticisinin beklediği açıklama Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’dan geldi. Bayraktar TMO’nun gelecek sezon da fındık piyasasında olacağını ve piyasada oluşan tekelliği sonlandıracağını bildirdi.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, Bayraktar’ı ziyareti sırasında bölgede meydana gelen doğal afetler hakkında bilgi verdi. Bayraktar buna karşılık, “Sizleri takip ediyoruz, desteğimiz her zaman yanınızda çalışmalarınızı çiftçilerimizin menfaatlerini koruyarak devam ettirin” dedi.

“Tarım Bakanı ile diyalog halindeyiz”

Bayraktar şimdiye kadar hep fındık üreticilerinin yanında olduklarını bundan sonrada böyle devam edeceğini bildirerek “Üreticilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. TMO’nun yeni sezonda da fındık alımlarına devam edeceğini biliyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik ile her zaman görüşüyoruz. Fındık fiyatları da bundan sonraki süreçte özellikle yeni sezonda üreticinin istediği seviyelere çıkacaktır. Üreticimiz için onların menfaatleri için var gücümüzle çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz