‘Ulusal Fındık Çalıştayı’ Üreticilerin Kurtarıcısı Olacak mı?

TMO tarafından 11-12 Nisan’da gerçekleştirilecek Ulusal Fındık Çalıştayı’na sektörün önde gelen ihracatçıları, temsilcileri, üniversite, ticaret borsaları ve ziraat odalarının temsilcileri, ziraat mühendisleri, çiftçiler ve sanayiciler katılacak.

Çalıştayda “Fındıkta verim ve kalitenin artırılması”, “depolama ve muhafaza”, “sanayi, ticaret ve tüketim”, “mevzuat ve desteklemeler” gibi konular konuşulacak. Çözümler bulunacak.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar Ulusal Fındık Çalıştayından oldukça umutlu olduklarını konuların çözülüp uygulanacağını umduklarını söyledi.

Çalıştayda her yıl en önemli sorunlardan biri olan fındık fiyatları tartışılacak, enine boyuna ele alınacak.

İhracatçılar da Çalıştaya Olumlu Bakıyor

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, ihracatçıların böyle bir çalıştay düzenlenmesinden çok memnun olduklarını bildirerek “Umarım bu çalıştay fındıktaki asıl sorunları çözmek için olumlu ve faydalı olacaktır. Buna inanıyoruz.” dedi.


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan çalıştayı düzenleyen önemli bir devlet kurumunun olduğunu vurgulayarak, “Burada belki fındıkla ilgili son sözler söylenecek. Üretici temsilcileri adına bizler masada olacağız. Burada kazanan başta üreticiler olmalıdır. Artık fındığın geleceği kurtulmalıdır.” dedi. 

En Son Haberler

Fındık Üreticisi Ocak Ayını Bekliyor

Fındık üreticileri için stratejik bir ay olan Ocak ayı fındık fiyatları için önemli bir ay olacak. Fındık fiyatlarını 16-17 ₺ ile serbest...

Fındık Fiyatları Yükselişini Sürdürüyor

2019 yılı Fındık sezonunda fındık fiyatları 15 ila 17 arasından işlem görmeye başlamıştı. Fındık sezonun sona ermesinin ardından bazı üreticiler fiyatlar yükselir...

Fındık Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor

Geçen haftayı düşüşle kapatan fındık fiyatları bu haftada düşmeye devam ediyor. Haftaya 15 liranın üzerinde başlayan fındık fiyatı 14.30 ila 15 lira...

Sel Fındığı Denize Döktü

Son günlerde aşırı yağışlardan dolayı Ordu ve Samsun'da sel suları fındık ürecisini zarara uğrattı. Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçeleri ile Ordu'nun Ünye...

Dolu Fındık Rekoltesini Değiştirdi

12 Haziran'da gerçekleşen dolu afeti sonucu fındık bahçelerinde ciddi zararların oluştu. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan ile ilçe ziraat odası başkanları don afetinin olduğu Ordu'nun Gürgentepe ilçesinde tarım arazilerinde incelediler.

İlgili Haberler

1 Yorum

  1. Fiyat belirleme işini Ferroni yaptığı müddetçe TMO.ona rezerv olduğu müddetçe hiçbir toplantıdan müstahsil lehine sonuç çıkacağını umuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Habersiz Kalma - Şimdi Kaydol