TMO tarafından 11-12 Nisan’da gerçekleştirilecek Ulusal Fındık Çalıştayı’na sektörün önde gelen ihracatçıları, temsilcileri, üniversite, ticaret borsaları ve ziraat odalarının temsilcileri, ziraat mühendisleri, çiftçiler ve sanayiciler katılacak.

Çalıştayda “Fındıkta verim ve kalitenin artırılması”, “depolama ve muhafaza”, “sanayi, ticaret ve tüketim”, “mevzuat ve desteklemeler” gibi konular konuşulacak. Çözümler bulunacak.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar Ulusal Fındık Çalıştayından oldukça umutlu olduklarını konuların çözülüp uygulanacağını umduklarını söyledi.

Çalıştayda her yıl en önemli sorunlardan biri olan fındık fiyatları tartışılacak, enine boyuna ele alınacak.

İhracatçılar da Çalıştaya Olumlu Bakıyor

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, ihracatçıların böyle bir çalıştay düzenlenmesinden çok memnun olduklarını bildirerek “Umarım bu çalıştay fındıktaki asıl sorunları çözmek için olumlu ve faydalı olacaktır. Buna inanıyoruz.” dedi.


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan çalıştayı düzenleyen önemli bir devlet kurumunun olduğunu vurgulayarak, “Burada belki fındıkla ilgili son sözler söylenecek. Üretici temsilcileri adına bizler masada olacağız. Burada kazanan başta üreticiler olmalıdır. Artık fındığın geleceği kurtulmalıdır.” dedi. 

1 Yorum

  1. Fiyat belirleme işini Ferroni yaptığı müddetçe TMO.ona rezerv olduğu müddetçe hiçbir toplantıdan müstahsil lehine sonuç çıkacağını umuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz