Ünye Fındık Fiyatları

Google News

Bugün Ünye Fındık Fiyatını aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Bu listedeki bilgiler Ünye fındık borsası ve piyasa bilgileri ile oluşmaktadır. Dolayısıyla yöreden yöreye fiyatlar değişebilmektedir.

ŞehirEn AzEn ÇokDurum
TMO25,5027,00
Ünye23,0024,50

Ünye’de Fındık Fiyatı Ne Kadar?

Ünye fındık fiyatları diğer şehirlerde olduğu gibi hasat zamanından bir hafta sonra açıklanmaya başlar. Ünye Ticaret Odası bu zamandan sonra fındık fiyatlarını açıklar. Sezon rekoltesine göre fiyatlar aşağı yada yukarı hareket edebilir. Ordu’nun ilçeleri olan Ünye ve Fatsa‘da fındık fiyatları farklılık gösterir. Ordu ve Fatsa fındık fiyatlarını öğrenmek için menüden ilgili ilçelerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Ünye Fındık Fiyatları Hakkında Bilgi

Ünye Fındık Fiyatları bu sayfada güncel olarak yayımlanmaktadır. Her gün güncellenen Ünye Fındık fiyatları Ünye Ticaret borsasından alınan bilgilerle size ulaştırılır. Aynı zamanda sayfada bulunan grafiklerle Ünye fındık fiyatları nasıl hareket ettiğini öğrenebilirsiniz. Bu sayede fındığınızı tam zamanında satabilir ve alabilirsiniz. Haftalık, aylık ve yıllık fındık fiyatları size Ticaret borsasından alınan bilgilerdir. Bu anlamda objektif ve gerçek bilgiler barındırır. Aynı zamanda fındık üretim bilgileri ile yıllık fındık üretimini öğrenebilirsiniz. Bu anlamda yıllık fındık üretimi bilgilerinin fiyatlara olan etkisini görebilirsiniz. Aynı zamanda diğer şehirlerdeki fındık üretimini grafiklerden öğrenerek fındığınızı daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Sayın Fındık Üreticisi günlük fındık fiyatlarını buradan takip edebilirsin. Türkiye’de üretilen bütün fındıkların fiyatlarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Her gün güncellenen fiyatları illere göre öğrenebilirsiniz. Bu sayfada aynı zamanda yıllara göre fındık fiyatları, aylara göre fındık fiyatları ve hafta içi fındık fiyatlarının bilgisine ulaşabilirsiniz. Genellikle fındık fiyatlarının hangi aylarda en yüksek seviyeye ulaştığını görerek elinizdeki fındığı satabilirsiniz. Yada fındık alımında bulunabilirsiniz.

Bilindiği gibi fındık fiyatlarının belirlenmesinde siyasi etken çok önemlidir. Özellikle serbest piyasada pazara çıkan fındık, siyasi hareketlenmelerden oldukça etkilenir. Özellikle serbest piyasaya hakim olan firmalar ya da tüccarlar fındık fiyatlarında spekülasyonlar yaparak üreticinin fındığı üzerinde oyunlar oynar. Bu şekilde fındık fiyatlarını düşürürler.

En Son Haberler

TMO Alımları Durduracak Mı?

Fındık fiyatları serbest piyasa ile TMO alım fiyatları eşit seviyeye geldi. Serbest piyasanın yönünü TMO’nun izleyeceği politika belirleyecek. TMO şuana kadar yaklaşık...

Fındık 30 TL’yi Gördü

Fındık fiyatları, Giresun’da serbest piyasada son bir haftadır yükseliş göstermekteydi. Bu yükseliş trendi devam etmedi ve fındık fiyatları yeniden düşmeye başladı. Giresun’da...

Dolardaki Artış Fındık Fiyatlarına da Yansıdı

Doların 13 lira seviyelerine çıkmasıyla birlikte fındık fiyatlarına bu artıştan etkilendi. Dün Ordu’da serbest piyasada 1 lira artarak 26 lira olan fındık...

Fındıkta Rekor Fiyat Artışı!

Son günlerde yaşanan dolardaki yükseliş karşısında fındık fiyatlarında değişiklik olmaması üreticinin tepkisine neden oldu. Bugün itibariyle fındık 27 TL oldu.

Fındık Sorunları Masaya Yatırılıyor

Bugün “Fındıkta Lisanslı Depoculuk Çalıştayı” gerçekleştirilecek. Giresun Borsası yerleşkesindeki Ahmet Başkan Konferans Salonu’nda, Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Ürün...

İlgili Haberler

2 YORUMLAR

  1. Selam..oncelikle birşey demek istiyorum..bir bahce bir yil boş kaliyor bir yil icinde bir bahceden hic birsey alinmiyor .ve yilda bir defa findik mahsulu oluyor..yani orman urunu geciyor findik. butun orman dan alinan ne varsa ihracat yapiliyor en yuksek fiyatlara satiliyor. Zamda yiyor hala. findiga bakmak kolaymi..gubre kac para olmuş bunun iscisi var. Bahcelemesi var temizligi var .yani bastan başa emek..simdi soruyorum size findik fiyatini cumhur başkanimiz 29 derken neden hala 21 kadar dusuyor.bunun taban fiyatinin altina neden duşuyor .temo butun kim varsa findigini alsin..tuccarlar insanlarin elinden findigi caliyor resmen …buna neden engel olunmuyor..bir yil bir bahce den bir defa mahsul alan cifcileri neden dusunulmuyor..bir tenike yag 100 lira bir cay 50 lira .100 lira para sanki 10 lira gibi ..degeri yok .findik fiyatinin taban fiyati 30 olmasi gerekiyor..ben bahceyi bir yil hic birsey kazanmadan. Beklerken bir yil sonunda benim findigim elimden neden caliniyor..neden para Etmiyor. Buradan sayin cumhur baskanima sesleniyorum. Sizi seviyoruz..bizim bir yi boyunca hic gelir almadigim bahceden. 300 beş yuz kilo findigi yilda. Bir kere. Alin terimize emeklerle zorla uc bes kurus para alacaz.. emegiimizi alamiyoruz..findigin taban fiyati 29 ken.neden asagiya dusuyor..bunabir cozum gerekiyor..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Habersiz Kalma - Şimdi Kaydol