Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası(FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, bu yıl fındığın bol olduğunu belirterek, “Üreticiler kazanırsa esnaflarımıza da bu durum fazlasıyla yansır ve ekonomik bir hareketlilik olur.” dedi.

FATSO Başkanı Tayfun Karataş yaptığı açıklamada, “Ekonomik olarak güçlü bir ilçeyiz. 2016 yılında yaşanan olaylar göz önünde bulunduğunda bile ülkenin ekonomik ortalamasına göre yüksek oranlarda Fatsa ekonomik olarak güçlülüğünü gösterdi. Fatsa ilçemizde 2016 yılında toplamda 125 milyon TL vergi ödendi. Kumru, Korgan, Çamaş, Çatalpınar, Aybastı ve Kabataş ilçeleri ile birlikte toplamda 185 milyon TL vergi ödemesi gerçekleşti. Bu durumda Türkiye genelinde 11 ilden daha fazla vergi ödemiş illerin önüne geçtiğimizi gösteriyor. Ticari potansiyeli yüksek bir ilçemiz var, ticaretimizin daha iyi olması için çalışıyoruz. Ekonomimiz güçlü olursa bizler de güçlü oluruz. Devletine, milletine bağlı kişilerden oluşan bir toplumdan oluşuyor Fatsa ve bölgesindeki kişiler” diye konuştu.

Fındık bol

Bu yıl fındığın bahçelerde çok görüldüğünü belirten Karataş, “Her bölgede mahsul kendini bolca gösterdi. İnşallah bunun yansıması tüm Ordu ilimize ekonomik olarak iyi olur. Üreticiler kazanırsa esnaflarımıza da bu durum fazlasıyla yansır ve ekonomik bir hareketlilik olur. Ağustos ayında fındık ayında bir durgunluk olacak fakat eylül ayında piyasaya girdiğinde fındık paraları herkes çok sevinecektir. Esnaflarımızın ekonomik olarak büyümesi bizim için de sevindiricidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Ordu Olay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz