Fındık üreticisi fındığı terkediyor. Fındıkta sağlanamayan istikrar fındık üreticisini göçe zorluyor. Bu göçün tersine dömesi gerektiğini savunan Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal, fındık üreticisinin maliyetinin altında fındık sattığını belirterek, “Karadenizli üretici mağdur ediliyor.” Dedi.

Başkan Koçal, “Fındık üreticisi maliyetin altında fındık satıyor. Karadeniz üreticisi göçmeye başladı. Oysa öyle bir ekonomi politikası uygulanmalı ki göç tersine dönmeli. İstanbul’dan geriye göç başlamalı.” Diye konuştu.

Bankalara dikkat…

İşsizlik ve taşeronlaşma Türkiyenin ve Ordu’nunda ciddi sorunları arasında diyen Başkan Koçal, “Ayrıca, bankaların hesap işletme ücreti almaması lazım. Alıyorsa eğer bu yasalara aykırıdır. Kredi kartı aidatları olmamalı. Bankalar tüm tüketiciye aidatsız kart sunmak zorunda. Ama her yıl kredi kartından haksız kazanç elde ediliyor.” Diyerek bunlarla mücadele edeceklerini söyledi.

“GDO’lu ürünler tehlike saçıyor”

Son olarak mutfaklarda yer almaya başlayan GDO’lu ürünler hakkındada açıklamada bulunan Başkan Koçal, son olarak şunları söyledi: “İnsanların yaşam sınırı geriye doğru gidiyor. Bunun en önemli sebebi GDO’lu ürünlerdir. Organik tarımdan uzaklaştık ve GDO’lu ithal ürünlerle karşı karşıya kaldık.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz