Fındık üreticilerine verilecek olan destek fiyattan yaşayamadıkları sevinci yaşattı. Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan:“Alan bazlı gelir desteği fındık üreticisi için adeta can suyu oluyor. Desteğin devam edecek olması üreticilerimizi sevindirdi.” 

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 31 Mart Cuma günü başlaması beklenen, alan bazlı gelir desteği ödemelerinin fındık üreticisine adeta can suyu olacağını söyledi.

Karan,  yaptığı açıklamada, 2009 yılında uygulamaya konulan alan bazlı gelir desteği ödemesinin bu yıl da sürdürülmesinin üreticilerin yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Giresun’da fındık üreticilerine yaklaşık 150 milyon lira destek ödemesi yapılacağını ifade eden Karan, desteğin fındık üreticisi için önemli bir gelir kaynağı olduğunu, alan bazlı gelir sayesinde üreticilere her yıl milyonlarca lira kaynak aktarıldığını kaydetti.

Karan, “Bu dönemde yapılan ödemelerle çiftçimiz yeni sezon hasadı için hazırlıklarına başlıyor. Alan bazlı gelir desteği, fındık üreticisi için adeta can suyu oluyor. Desteğin devam edecek olması üreticilerimizi sevindirdi.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz